WhatsApp Mobil Ödeme Dönemi Resmen Başlıyor

0
24

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda mobil ödeme ile ilgili çalışmalara başladığını açıklamıştı. An itibari ile Facebook bünyesinde yer alan WhatsApp tarafından yapılan açıklamada mobil ödeme işlemlerinin merkezi olarak Londra’nın olacağının kararlaştırıldığı belirtildi.

100 Yazılım Mühendisi ile Proje Başlıyor!

ABD’nin en güçlü ve dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer almakta olan firmanın Londra merkezli olarak başlatacağı çalışmalar ile 100 yazılım mühendisi alımı gerçekleştirileceği belirtildi.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada güvenilir bir ödeme sistemi kurmak adına uzmanlar tarafından yürütülecek olan çalışmalarda büyük titizlik sağlanacağı aktarıldı.

Test Çalışmaları Başladı!

Whatsapp üzerinden güvenilir mobil ödeme sistemini hayata geçirmeye hazırlanan şirket çeşitli denemelerini ise WhatsApp uygulamasının en az kullanıldığı ülkelerde yapıyor. Kullanıcıların sorunsuz bir şekilde işlem yapmaları üzerine hazırlanan sistemde en önemli nokta güven.

WhatsApp mobil ödeme ile ilgili geçtiğimiz ay açıklamalarda bulunan Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’in bir kişinin farklı bir kişiye para göndermesinin bir fotoğraf göndermesi kadar kolay olması gerektiğini savunmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here