Porsche Markasına 535 Milyon Euro Para Cezası Şoku!

Volkswagen grubunun markası olan Porsche Almanya'da dizel krizi ile ilgili 535 milyon Euro para cezası aldı.

0
26

Gündeme bomba gibi düşen haberin detaylarında Almanya’da Stuttgart Savcılığı’nın Volkswagen’in lüks otomobil markası olan Porsche’e dizel ile ilgili meydana gelen krizde uyulması gereken yükümlülükleri yerine getirmemesinden dolayı 535 milyon Euro para cezası verildiğini aktarıldı.

Otomobillerindeki dizel ile ilgili uyulması gereken kuralları yerine getirmemesinden dolayı büyük bir kriz yaşayan Porsche markasının sabah saatlerinde verilen karar ile birlikte 535 milyon Euro para cezasına çarptırıldığı aktarıldı. Volkswagen’in çıkan para cezası kararı sonrası şoka uğradığı belirtilir iken henüz yetkililer tarafından bir açıklama yapılmadı.

2 Yıl Süren Süreçte Para Cezası Çıktı!

2017 yılında başlatılan soruşturma ve dava neticesinde sabah saatlerinde Porsche markasına para cezası verilmesi kararlaştırılır iken şirketin bu karara temyiz başvurusu yapmaması bekleniyor.

2018 yılında süren süreç ile birlikte açıklamalarda bulunan dünyaca ünlü lüks otomobil markası Porsche dizel otomobil üretmeme kararı aldığını ve 2019 yılından itibaren sadece benzinli ve elektrikli araç üretimi yapacağını belirtmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here