İş Bankası ile DHgate İş Birliği Yaptı

KOBİ'lerin ticaret işlemlerini sadece ülkemizde değil dünyanın pek çok noktasına ulaştırması için İş Bankası e-ticaret platformu olan DHgate ile iş birliği anlaşması yaptı.

0
87

İş Bankası, KOBİ’lerin ticaretlerini dünya ülkelerinde Faaliyete geçirmek adına e ticaret platformu olan DHgate İle işbirliği içine girmiştir. Bunun sonucu olarak da işbirliği protokolü imzaladı. Bu platform dünyanın en büyük e ticaret platformlarından birisidir. İstanbul (AA) İş Bankası DHgate ile işbirliği protokolü İmzaladı. İş Bankası’ndan gelen açıklamaya göre, bu protokol ile KOBİ’ler dünyanın çoğu ülkesine yapmış oldukları ticaretlerini taşıyabilecekler. Bunun yanı sıra dijital fırsatlardan yararlanarak satış yapabilecekler.

DHgate Türkiye’de ofisine 2018’in mart ayında açmıştır. Tüm dünyaya ihracat imkanı sunan DHgate Türk şirketlerinin de kullanımına sunulmuştur. DH git tüm dünyayı kapsayan ihracat imkanı yaratmıştır. Bu portal da İlk defa Çin dışındaki Bir ülkenin satıcılarının yer alması sağlanmıştır. Türkiye Çin arasındaki ticari ilişkiler gelişmiştir. İş Bankası, bu anlaşmalarla KOBİ’lerin ihracat hacimlerinin artmasına yardımcı olmuştur. Bunun yanı sıra henüz ihracat yapmayan fakat potansiyeli büyük olan şirket ve firmaların ihracata başlamasına destek vermiştir. Anlaşma içerisinde İş Bankası müşterilerine e ticaret üyeliklerinde, yaklaşık %15 indirim ve taksitlendirme imkanı sunmuştur. Bununla birlikte kadın girişimci müşterileri ise avantajlı üyelik paketleri sunmuyor.

Üstelik 30 Haziran tarihine kadar bu portala üye olan müşterilerine üç ay herhangi bir bedel almadan üyelik hediyesi sunacaktır. DHgate CEO’su DİANA Wang, bir çok müdürle görüşme sağlayarak bunlardan biri İş Bankası Genel müdür yardımcıları Yalçın Sezen ve Şahismail Şimşek’in yanı sıra DHgate ve banka yöneticilerinin de toplanarak bir araya gelmesiyle farklı işbirliği olanakları ele alındı. İmzalanan işbirliği protokolü bir çok avantajı beraberinde getiriyor. Bunlardan yararlanan kadın girişimciler ve ihracat yapmayan faaliyette bulunmayan firmalar bu sayede büyük avantajlar elde ediyor. Buda ticaretin genişleyerek ülkemizde ticaret açığının kapanmasına yardımcı oluyor. İş Bankası sunmuş olduğu üyelik kampanyalarıyla kullanıcılara yardımcı olmaktadır. Bu anlaşma KOBİ’lerin de hacimlerinin artmasına yardımcı oluyor. Bu durum beraberinde dijital fırsatları da getiriyor. KOBİ’ler ticaretlerini dünyanın pek çok ülkesine yaya biliyor. Yapılan bu anlaşma ticaret alanında atılan büyük bir adım olarak ifade ediliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here