Emtialardan En Çok Gelir Elde Eden Banka Açıklandı

0
27

Geçtiğimiz günlerde Analiz şirketi Coalition tarafından yapılan bir araştırma sonrasında emtialardan en çok gelir elde eden bankanın Morgan Stanley olduğu açıklandı. Analiz şirketinin verilerine göre emtia geliri en yüksek olan bankanın Morgan Stanley olduğu resmi verilerle kamuoyu ile paylaşıldı.

Morgan Stanley Yatırım Bankası

2018 yılında emtialardan en çok gelir elde eden yatırım bankasının Morgan Stanley olduğu Coaliton analiz şirketince açıklandı. Bu açıklamaya göre Morgan Stanley’den sonra JP Morgan, Citibank ve Goldman Sachs yatırım bankaları emtia kazançları en yüksek olan bankalar sıralamasında geliyordu.

Morgan Stanley yatırım bankası 2017 yılında ilk sırayı JP Morgan bankası ile paylaşmış ve 2014 yılından bu yana da ilk 3’e giren yatırım bankaları arasında bulunuyor. Coaliton şirketinin yaptığı analiz sonrası açıkladığı verilere göre12 büyük yatırım bankası geçen yıl emtialardan elde ettikleri gelirden 2017 yılına göre yüzde 45 artış sağladılar. Bu artış ise 3,6 milyar dolara tekabül eden bir gelir olarak ifade ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here