Emeklilere Müjde! 2021 Bayram İkramiyesi 2500 TL Olacak!

Emeklilere Müjde! 2021 Bayram İkramiyesi 2500 TL Olacak!

Emekliler için müjde geldi. Her yıl bayramlarda verilen ve geçen yıl 1000 TL olan emekli bayram ikramiyesine 2021 yılında zam geliyor. Geçen sene Kurban ve Ramazan bayramında toplam 2000 TL ikramiye alan emekliler bu yıl ise 2500 TL alacaklar.

 

 

Emekliler için müjde geldi. Her yıl bayramlarda verilen ve geçen yıl 1000 TL olan emekli bayram ikramiyesine 2021 yılında zam geliyor. Geçen sene Kurban ve Ramazan bayramında toplam 2000 TL ikramiye alan emekliler bu yıl ise 2500 TL alacaklar.  Emekliler için maaşlar netleştikten sonra gözlerin çevrildiği bayram ikramiyesinde de beklenen zam 250 TL olmakta.

basliksiz-1-2-16-9-1558513533.jpg

Her yıl emekli olan kişilere aylık verilen ücretleri dışında yılda 2 kez bayram ikramiyesi verilmekte. Bu bağlamda dini iki bayramda ikramiye alan emekliler bu sayede bayram masraflarında biraz daha rahat edebilmektedirler. Geçen yıl emeklilere verilen ikramiye toplamda iki bayramla birlikte 2000 TL buluyordu. Bayram arifesinde oldukça faydalı gelen bu ikramiye 2021 yılında toplamda 500 TL zamla verilecek. Emeklilerin merakla beklediği bu sonucun kısa sürede açıklanması bekleniyor.

 

Bayram İkramiyeleri Bu Yıl Hangi Tarihlerde Verilecek?

Her yıl bayramlarda verilen ikramiye bayramlardan birkaç gün önce verilmektedir. Bayram ihtiyaçlarını gidermeleri için emeklilere verilen bu ikramiye her yıl tarih olarak değişkenlik göstermekte. Bu sene için beklenen ödemelerde Ramazan Bayramı 10-12 Mayıs tarihleri olacak gibi. Kurban Bayramı için de emekli ikramiyesi tarihi 12 – 16 Temmuz tarihleri aralığında olması beklenmekte. Emeklilere bayram ikramiyeleri için belirlenen tarihlerde tüm emeklilere ödeme yapılmakla birlikte TC Kimlik numarasının son hanelerine göre sırasıyla ödemeler işlemektedir. Bayram ikramiyesinin nereye yatacağını merak edenler ise emekli maaşlarının yattığı hesaba yatacağını bilmelilerdir.

 

Promosyon Ödemesi Nedir? Ne Kadardır?

Bankalar tarafından emeklilere her yıl verilen promosyon (çoğu banka 3 yıllık toplam vermektedir) ödemeleri 2021 yılında da yapılacaktır. Bankaların maaşları için kendilerini tercih eden emeklilere 1000 TL ve civarında verdikleri promosyon her banka için değişkenlik gösterebilmektedir. Promosyon için bankanız ile görüşerek ne kadar bir ücret ödeyeceklerini öğrenebilir ve hatta kıyaslama yaparak bankanızı dahi değiştirebilirsiniz. Ancak bazı şartları yerine getirmeniz gerekir.

Promosyon ödemesi almanız için bir banka ile 3 yıllık çalışma içerisinde olmanız gerekir veya 3 yıl boyunca maaşınızı o bankadan alacağınızı temin etmeniz gerekir. 3 yıllık bir anlaşma nezdinde promosyonunuzu bankadan 3 yıllık toplam veya her yıl şeklinde alabilirsiniz. Değişkenlik gösterebilen şartlar ve promosyon bedelleri için bankanız ile görüşmenizde fayda olacaktır; çünkü her bankanın promosyon şartları kendilerine has ve her yıl değişkende olabilmektedir. Buna dikkat ederek başvurunuzu yapmanız faydalı olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.