Devletten Kiracılara 960 TL Yardım! E-Devlet Üzerinden Kira Yardımı İçin Başvuru…!

Devletten Kiracılara 960 TL Yardım! E-Devlet Üzerinden Kira Yardımı İçin Başvuru…!

Pandemi sürecinden kaynaklı ekonomik şartların düşmesinden sonra devletten kirada oturanlar için de yardım sözü verilmişti. Kira yardımı ile ilgili merak edilen her şey haberimizin içeriğinde sizlerle olacak.

 

 

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen ve aslında daha öncesinde de devletin kiracılara sağladığı imkanlardan bir tanesi olan kira yardımı için artık talepler çok daha fazla olacak. Pandemi sürecinden kaynaklı ekonomik şartların düşmesinden sonra devletten kirada oturanlar için de yardım sözü verilmişti. Kira yardımı ile ilgili merak edilen her şey haberimizin içeriğinde sizlerle olacak.

5dea04525542810ff4ee6487.jpg

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı bu yardım 2021 yılında en çok rağbet görmesi beklenen yardımlardan bir tanesinin de kira yardımı olacağı bekleniyor. İhtiyaç sahibi kiralık evde oturan kişilere yapılacak olan kira yardımına başvurular E-Devlet üzerinden yapılmakla birlikte, değerlendirmeler akabinde yardım ödemeleri yapılmaya başlanmaktadır. Gerekli hususların sağlanması ile birlikte başlayan ödemeler kısa sürede açıklanmakta ve bu işlem kurumlar arasında hızlandırılmaktadır.

 

Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

kira-yardim-768x432-jpg.webp

Kira yardım başvurusunu E-Devlet üzerinden online olarak yapma şansınız bulunmakla birlikte kaymakamlıklardan SYDV bürolarına giderek başvurunuzu elden de yapabilirsiniz. Online yapmak isteyenler için E-Devlet üzerinden; Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması seçeneği ile gerekli şartlarla başvurular yapılabilmektedir.

 

Kira Yardımını Hangi Kuruluş ve Kurumlar Yapıyor?

Birçok kurum ve kuruluş kira yardımı yaparken Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ile buna bağlı kurumlar ön plana çıkmaktadır. Bu kurum ve kuruluşlar dışında yine kira yardımı yapan birçok kurum bulmak mümkündür. İşte o diğer kurum veya kuruluşlar;

  • Belediyeler
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
  • Bazı sivil toplum kuruluşları
  • Gönüllü vakıf veya dernekler
  • Şahsi olarak yardım yapanlar

 

Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Aylık geliri gösteren belge
  • Kimlik fotokopisi (TC No Göstermesi Şart)
  • Adres bilgisi belgesi
  • Muhtar onaylı fakirlik belgesi
  • Başvuru formu

 

Kira Yardımından Kimler Yararlanabiliyor?

3294 Sayılı kanun gereğince Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik yardımından yararlanabilen kişiler şöyle sıralanabilmektedir;

-  65 yaşını doldurmuş ve yardıma muhtaç kimseler

-  Güçten düşmüş ve kimsesiz kişiler.

-  İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilmiş kişiler veya aileler

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.