Dolar, YSK Kararı Sonrası Yükselişe Geçti!

YSK tarafından gerçekleştirilen İstanbul seçimlerinin iptali sonrasında dolar kurunda yükseliş başladı. İşte son dolar fiyatı!

0
24

Yüksek Seçim Kurulu tarafından akşam saatlerinde yapılan açıklamada İstanbul seçimlerinin iptal edildiği ve tekrarlanacağı açıklamasından sonra dolar kurunda yükseliş yaşanmaya başladı. YSK’nın açıklaması öncesinde dolar fiyatı 6 lira olur iken yapılan açıklamadan sonra 6.15 TL seviyesine yükseldi.

Türkiye’de piyasaların kapanmasından sonra gerçekleştirilen YSK açıklamasından sonra Türkiye piyasaları olmasa da işlem görmekte olan Avrupa borsalarında Türk Lirası hızla değer kaybetmeye başladı.

New York ve Londra Borsalarında TL Değer Kaybı Yaşadı!

Gerçekleştirilen açıklamalardan sonra 15 kuruş yükselen Dolar/TL daha sonra satışların meydana gelmesi ile birlikte 5 kuruş düştü ve 6.10 TL seviyesinde işlem görmeye devam etti. Gün içerisinde sürekli olarak değer kaybeden TL bu kararın açıklamasından sonra bugünü yüzde 2 kayıp ile tamamladı.

Dolar/TL seviyesinin 7 mayıs günü Türkiye’de piyasaların açılması ile birlikte yükselmesi de uzmanların beklentileri arasında yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here