Banka Kasa Kiraları Ne Kadar?

Banka Kasa Kiraları Ne Kadar?

Banka Kasa Kiraları Ne Kadar diye sıkça araştırılıyor. Günümüzde bankalar kişilerin para ve tahvil işlemleri için aktif bir şekilde çalışma hayatını sürdürürler. Ancak bu tarz işlemlerin yanı sıra bankalar kişilerin kıymetli varlıklarını da saklama imkânı

Bu durum bankaların içerisinde var olan son derece güvenli kasalar ile mümkün olmaktadır. Banka kasalarına koyduğunuz eşyalarınız dilediğiniz süre boyunca orada muhafaza edilir. Anahtarları yalnızca sizde ve banka görevlisinde bulunur. Siz olmadığınız sürece banka görevlisi dâhil hiç kimse bu kasaya erişim sağlayamaz. Yüksek güvenlik önlemleriyle sunulan bu hizmetin elbette maddi bir karşılığı bulunmaktadır. Hangi bankayı kullandığınıza göre bu bedeller değişiklik gösterebilir. Peki, banka kasa kiraları ne kadar? İşte bu sorunun cevabına ulaşmak çok kolaydır. İnternet üzerinde banka kasa kiraları ne kadar şeklinde yapacağınız ufak bir araştırma ile bazı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi alabilmek için direk bankayı arayarak görüşme sağlayabilirsiniz.

Banka Aracılığıyla Kasa Kiralamak

Kişilerin sahip oldukları bazı kıymetli eşyalar vardır. Bu önemli bir belge olabilir. Kıymetli bir varlık ya da antika bir eşya olabilir. Hem maddi hem manevi anlamda değeri yüksek olan bu tip eşyaların güvenli bir şekilde korunması gerekir. Bu sebeple bankalar size güvenli bir kasa hizmeti sunarlar. Banka kasa kiralama nedir? Sorusunun cevabı işte buradadır. Evinizde saklarken çalınmasına ya da zarar görmesinden korktuğunuz bu kıymetli eşyayı bankaların size sundukları bu hizmet ile koruyabilirsiniz. Peki, banka kasa kiraları ne kadar diye düşünecek olursanız bu sorunun cevabına ulaşmak da çok kolay olmaktadır. Her bankanın kendi belirlediği yaklaşık bazı ücretler vardır. Bu bilgilere bankaların internet sitelerinden ya da müşteri hizmetlerinden kolaylıkla ulaşılabilir. Yapmanız gereken dilediğiniz bankayla iletişime geçerek koşulları hakkında bilgi talep etmektir.

Bankaların Sunduğu Kiralık Kasa Hizmeti

Kıymetli varlıklarınızın evinizde yeteri kadar güvende olmadığını düşünüyorsanız bankalar size bu konuda harika bir hizmet sunuyor. Değerli bir belge veya varlık için koruma alanı olarak bankaların size kiraladıkları kasaları değerlendirebilirsiniz. Ücreti karşılığında dilediğiniz süre kadar kıymetli eşyanızı bu kasalarda saklayabilirsiniz. Peki, banka kasa kiraları ne kadar diye düşünüyorsanız bu sorunun cevabına ulaşmanız çok kolay. Öncelikle Hangi bankalarda kiralık kasa var? Bu konuda bir araştırma yapmalısınız.

İşte size hangi bankaların kasa hizmeti sunduğuyla ilgili ufak bir liste;

 • Akbank
 • Aktif bank
 • Albaraka
 • Anadolu bank
 • Burgan bank
 • Denizbank
 • Emlak katılım
 • Fibabanka
 • Finansbank
 • Garanti
 • Halk bankası
 • HSCB
 • İng bank
 • İş bankası
 • Kuveyt Türk

Bu bankalardan herhangi birini arayarak banka kasa kiraları ne kadar diye sormanız yeterli olacaktır. Bütçenize göre dilediğiniz süre boyunca bu hizmetten faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Kasa Kiralama Ne Kadar?

Türkiye’de çalışma hayatını aktif bir şekilde sürdüren çok sayıda özel veya devlet kurumlarına bağlı bankalar mevcut bulunur. Bunlardan en eski ve güvenilir olan bankalardan biri ziraat bankası olmaktadır. Kıymetli eşyaların güvenliği konusunda kasa kiralama hizmetini diğer pek çok banka gibi ziraat bankası da sunmaktadır. Banka kasa kiraları ne kadar konusunda yapılan araştırma aynı şekilde ziraat bankası için de yapılabilir. Peki, Ziraat kasa kiralama ne kadar? Bu sorunun cevabına ulaşmak ise çok kolaydır. Hem internet bankacılığı hem de müşteri hizmetleri size bu konuda oldukça detaylı bilgiler sunmaktadır.

Depozito Talebi

Öncelikli olarak bir kasa kiralama durumunda önemli olan kiralanacak kasanın büyüklüğüdür. Saklamak istediğiniz varlık veya belgelerin boyutuna göre tercih edebileceğiniz farklı büyüklükte kasalar mevcuttur. Haliyle bu kasaların her birinin kira bedelleri de farklılık göstermektedir. Kasa kiralarken atılan ilk adımlardan biri olarak ziraat bankası bir yıllık bedeli depozito olarak talep etmektedir. Bu durum karşılıklı güvenin teminatını oluşturur.

Siz bu hizmetten faydalanmayı bitirdiğinizde depozito bedeli banka tarafından iade edilmektedir. Ayrıca ziraat bankası kira bedellerinin ödenmesi konusunda da müşterilerine her türlü kolay alternatifi sunmaktadır. Kişiler dilerse hesaplarından havale yoluyla ya da kredi kartları ile ödeme yapabildikleri gibi, dilerse şubeye bizzat giderek de bu ödeme işlemini gerçekleştirebilirler.

Türkiye genelinde her şehirde şubeleri bulunan ziraat bankasının hangi şubelerde kasa kiralama hizmeti verdiğine ulaşmak da çok kolaydır. İnternet bankacılığı üzerinden hani şubelerin bu hizmeti verdiği konusunda detaylı bilgi alınabilir.

Banka Batarsa Kasa Ne Olur?

Herkesin bildiği üzere Türkiye üzerinde varlığını aktif bir şekilde sürdüren çok sayıda banka mevcuttur. Bu bankaların büyük bir kısmı da kiralık kasa hizmeti sunmaktadır. Banka kasa kiraları ne kadar şeklinde bir araştırma yapıldığında hem hangi bankaların kasa kiraladığını hem de hangi bedellerde bu hizmeti verdiklerini öğrenebiliyoruz. Peki, Banka batarsa kasa ne olur? Bu endişe verici bir soru olsa da cevabı sanıldığı kadar korkutucu değil.

Bir banka batarsa müşteriler tüm bankacılık işlemleri için TMSF ile iletişime geçer. Aynı durum kiralık kasalar için de geçerlidir. Bankadaki tüm varlıklar gibi kiralık kasalar içindeki kıymetli varlıklar da TMSF tasarrufundadır. Dolayısıyla kişiler kasalar içindeki varlıklarını TMSF ile iletişim haline geçerek geri alabilirler. Bu varlıklar banka güvencesinden devlet güvencesine el değiştirmiş olur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.