ABD Başkanı Trump Meğer 1,17 Milyar Dolar Zarar Etmiş

0
12

Trump’ın vergi kayıtlarını açıklamamasına karşın, 1985-1994 tarihleri arasındaki kayıtlara ulaştığını iddia eden New York Times’ın haberine göre, Trump’ın mirasa babasının sayesinde kavuştuğu, kendisinin kazanmadığı vurgulandı. Ayrıca, daha 3 yaşında iken 200 bin dolarının, 8 yaşında da milyon dolarlarının  olduğu, 40 – 50’li yaşlarına geldiğinde ise yılda 5 milyon dolar kazandığı iddia edildi.

Ayrıca  gazetenin, geçtiğimiz ekim ayında yayınladığı habere göre de, 1990’lı yıllarda ailesinin ve kendisinin vergi konusunda tartışmalı işlemler yaptığı bilgisi de verilmişti.

Bütün bu haberlerin üzerine Trump’da kendisini Twitter’den savundu ve tepkisini dile getirdi. Twitinde, “O yıllarda herkes vergi nedeniyle, kendini zarara uğramış gibi gösteriyordu. Bunu tüm emlakçılar yapıyordu ve daha sonra bankalarla yeniden masaya oturuyordu. Bu bir spor gibiydi.” diyerek kendisini savundu.

Bir Twitinde de, “Ayrıca, ortaya atılan oldukça eski bilgiler, son derece yanlış yalan haberlerin başarılı işi” şeklinde New York Times’e tepkisini gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here